Transakcje z pasją: Rywalizacja czy współdziałanie? czyli jaka powinna być rola prawników stron w transakcjach M&A

Weronika Achramowicz

Sezon 1
14 maja 2021 r.
S01E04

Wraz z Weroniką Achramowicz, gościem najnowszego podcastu Transakcje z pasją, próbujemy przybliżyć możliwe odpowiedzi na to pytanie, poszukując równocześnie granic takiej współpracy oraz zasad, którym należy się kierować.

Bardzo jestem ciekawy Waszych opinii na ten temat – zachęcam gorąco do dyskusji pod postem na https://www.linkedin.com/posts/piotrjackowski_transakcje-z-pasj%C4%85-weronika-achramowicz-activity-6799240806633926656-z77J.

W zamian chętnie podzielę się z Wami 3 egz. książki „Liderzy. 30 inspirujących rozmów z największymi liderami naszych czasów”, przywołanego przez Weronikę w audycji Davida Rubensteina. Autor jest nie tylko miliarderem i znanym filantropem, ale również prawnikiem, współzałożycielem i współzarządzającym jednego z największych funduszy private equity na świecie The Carlyle Group. Dla mnie osobiście o tyle ważnym, że miałem okazję współprowadzić, jako doradca prawny, na zlecenie tego klienta transakcję… zakończoną sukcesem.

W najnowszym odcinku również o tym:

– czy determinacja oraz dbanie o stały rozwój, a także uczciwość i pokora mogą być receptą na sukces i karierę w międzynarodowej kancelarii prawniczej,

– co pomaga co przeszkadza w transakcjach M&A i dlaczego etap przygotowania i słuchania klienta jest taki ważny,

– czyja dokumentacja transakcyjna jest najlepsza na rynku i dlaczego nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie,

– jak działa argumentacja ad absurdum w trakcie negocjacji i kiedy warto ją stosować,

– kiedy zaczyna się transakcja,

– oraz o ciężkiej, żmudnej i często niewidocznej pracy jaką wykonują doradcy transakcyjni, aby transakcja w ogóle mogła się wydarzyć.

W porozmawiajmy o pasjach: rodzina, praca i …sztuka współczesna

Dobre zasady transakcyjne: Primum non nocere

Autorski Słownik Transakcyjny: Closing is just the beginning

Weronika Achramowicz

Partner w kancelarii prawniczej Baker McKenzie

Profil zawodowy gościa

Radca prawny, partner, współprowadzi praktykę fuzji i przejęć oraz kieruje zespołem międzynarodowego prawa handlowego w kancelarii prawnej Baker McKenzie.

Pasje gościa

rodzina i praca, rodzinne narty i wyprawy rowerowe, sztuka nowoczesna i współczesna
Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł podziel się nim ze znajomymi:
Nota prawna

Informacje zawarte w audycjach „Transakcje z pasją” nie stanowią porady prawnej lub inwestycyjnej. Autor oraz osoby w nich występujące nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje podjęte przez odbiorców w sprawach ich dotyczących lub za decyzje inwestycyjne podejmowane na rynku finansowym, w oparciu o informacje przekazane w którejkolwiek z audycji.

Decyzje podejmowane przez odbiorców audycji w sprawach ich dotyczących lub decyzje inwestycyjne podjęte na rynku finansowym powinny być każdorazowo przeanalizowane w ramach konkretnego stanu faktycznego, który w zależności od okoliczności, podmiotu, który decyzje podejmuje, potrzeb, założonych celów oraz posiadanych środków będzie uzasadniał zastosowanie adekwatnych działań, w tym przyjęcie konkretnego ryzyka, w celu osiągnięcia oczekiwanych skutków, które decyzja ma wywołać.

Prywatne poglądy i opinie wyrażone w poszczególnych audycjach są prywatnymi poglądami i opiniami autora oraz osób w nich występujących i nie muszą pokrywać się z działaniami oraz stanowiskami podmiotów, w których te osoby są zatrudnione lub, z którymi współpracują.